Kraków w 15 minut

Prezentacja w języku Flag of PL polskim, Flag of GB angielskim, Flag of RU rosyjskim, Flag of DE niemieckim, Flag of FR francuskim, Flag of IT włoskim i Flag of ES hiszpańskim

Krakow in 15 minutes to multimedialna prezentacja przedstawiona na makiecie o wymiarach 4×5 metrów. Tekst do spektaklu światło-dźwięk (mapping) napisał Leszek Mazan. W ciągu kwadransa opowiadamy historię Krakowa – podajemy najważniejsze fakty, które przeplatamy anegdotami.

Wybraliśmy kilkanaście wydarzeń, które miały miejsce w Krakowie. Widz może odbyć podróż przez ponad 1000 lat historii miasta, zobaczyć, jak się zmieniało, jak płonęło, jak zmieniał się bieg Wisły. Istotne informacje uzupełniamy ciekawostkami. Turysta może dowiedzieć się m.in, które budowle ocalały po inwazji Tatarów w XIII w, gdzie mieszkała w Krakowie najbogatsza kobieta świata XX wieku, który polski król walczył z paleniem tytoniu. W czasie 15 minut podajemy wiele faktów, ale dzięki informacjom ciekawostkowym pokaz jest fascynujący. Czas płynie bardzo szybko.

Prezentacja jest bardzo atrakcyjna wizualnie.

Krakow in 15 minutes może być wstępem do zwiedzania Krakowa, ale może być też podsumowaniem wycieczki. Powiązanie wydarzeń historycznych z miejscami, a miejsca na makiecie z anegdotami pozwala turystom uporządkować wiedzę.

Na widowni wkrótce będzie mogło usiąść 50 osób, dzięki czemu grupa będzie mogła wygodnie odpocząć podczas pokazu.

Wersje obcojęzyczne są pozbawione detali niezrozumiałych dla obcokrajowców.

Bilety na nasze pokazy zakupisz przez przez Internet lub w kasie na miejscu